چهار شنبه , 3 ژوئن 2020
خانه | بازتاب | نتیجه جنگ احتمالی آمریکا و اسرائيل با ایران
نتیجه جنگ احتمالی آمریکا و اسرائيل با ایران

نتیجه جنگ احتمالی آمریکا و اسرائيل با ایران

نتیجه جنگ احتمالی آمریکا و اسرائيل با ایران…
پايگاه اينترنتي روسي “تاپ وار” در مقاله اي به بررسي گزينه مناقشه احتمالي ايران با اسرائيل و آمريکا پرداخته و ايران را پيروز نهايي در نبرد با اين دو ذکر کرده است.
 به عقيده کارشناسان به چندين دليل در صورت حمله، ايران پيروز ميدان خواهد شد:
1. نخست اين که اين کشور به فناوري استليز (رادار گريز) دسترسي دارد و چندي پيش پهپاد آمريکا را به دست آورده و فناوري آن را کشف کرده است. در نتيجه هواپيماهاي رادار گريز واشنگتن ديگر اين خصوصيت را ندارند.
2. دوم اين که ايران به فناوري هدايت هواپيماهاي بدون سرنشين و هدف گيري با موشک دسترسي دارد و هشدار داده که فناوري مافوق سري هدايت پهپادها را هم رمزگشايي کرده است. ايران نه تنها امکان ردگيري علائم ماهواره اي را دارد بلکه مي تواند سيگنالهاي خود را به سيستمهاي فوق پيشرفته آمريکا بفرستد. وقتي بمب افکنهاي رادارگريز به اهداف خود در ايران نزديک شوند آمريکا با اميد به تخريب تاسيسات در اين کشور موشکها را پرتاب خواهد کرد بدون اين که درنظربگيرد که وقتي موشکها در هوا هستند ايران مختصات آنها را تغيير مي دهد و آنها را به سوي اهداف ديگري مي فرستد.
3. سومين دليلي که براساس آن آمريکا شکست خواهد خورد اين است که دفع امواج الکترومغناطيسي و پرتابهاي موشکي پايگاههاي نظامي آمريکا و اسرائيل را از صفحه روزگار محو خواهند کرد.
ايران موشکهايي دارد که به کلاهک هاي الکترومغناطيسي مجهز هستند و مي توانند موج انفجار مخربي ايجاد کنند و همه تجهيزات الکترونيکي را درست در زماني که موشکها توسط موشکهاي ضد موشک سرنگون مي شوند ازکار بيندازند. درنتيجه تل آويو در تاريکي فرو مي رود. نظاميان متوجه مي شوند که اتفاقي رخ داده ولي هيچ کاري نمي توانند انجام دهند.
بايد گفت اين سناريو جنگ جهاني سوم است که حتي به فکر اسرائيلي ها هم نرسيده است.
4. چهارمين علت اژدرهايي هستند که ناوگان آمريکا را ازکار مي اندازند و بعد ايران تنگه هرمز را مسدود مي کند.
5. پنجم اين که ايران مي تواند خطوط لوله نفتي عربستان را از کار بياندازد و ذخايرنفتي آن را نابود مي کند. درنتيجه قيمت نفت به 400 دلار و بيشتر مي رسد! در نتيجه ابرتورمي ايجاد مي شود که بازارها را فرا مي گيرد و به تناسب درک مردم جهان از اين حقيقت که دو سوم ذخايرنفت جهان نابود شده ارزش دلار به طورکامل از بين مي رود.
6. ششمين دليلي که براساس آن ايران در جنگ پيروز مي شود اين است که بدون جنگ سايبري به هيچ جا نمي توان رسيد. اگر آمريکا و اسرائيل سيستمهاي رايانه اي تمام جهان را با ويروس استاکس نت آلوده کرده باشند ايران کد آن را تغيير داده و مي تواند آن را براي حمله به زيربنا هاي آمريکا و بقيه کشورهاي پيشرفته به کاربرد.
7. هفتمين مساله اي که کارشناسان غربي به آن اشاره مي کنند وارد شدن ديگر کشورهاي خشمگين از حملات اسرائيل و آمريکا به ايران، به ميدان است.
8. هشتمين دليل به مسلمانان مربوط مي شود. موضوع از اين قرار است که مسلماناني که مدتهاست از آمريکا ناراضي هستند، نسبت به اين حملات واکنش تندي نشان مي دهند.
9. نهمين دليل لينکه ايران شاهراه دريايي را در اختيار دارد.
10. سرانجام دهمين دليل پيروزي ايران در اين جنگ فعال شدن روسيه، چين و هند است.
پايگاه تاپ وار در ادامه به بررسي اين موضوع مي پردازد که بين ايران هسته اي و اسرائيل کداميک خطرناکتراست؟ و پاسخ مي دهد اسرائيل. برخي کارشناسان غربي معتقدند ايران داراي سلاح هسته اي نخواهد بود .ولي از نظر عده اي ديگر از ناظران، ايران اگر هم به سلاح هسته اي دست يابد آنرا فقط براي دفاع از خود به کار خواهد برد.
پس اين پرسش مطرح مي شود که چرا حمله آمريکا و اسرائيل براي توقف برنامه هسته اي ايران بهترين گزينه ناميده مي شود؟ شکي نيست که حمله اسرائيل يا آمريکا به ايران موجب بروز مناقشه منطقه اي گسترده اي مي شود که تعداد زيادي از کشورهاي جهان را درگيرآن خواهد کرد.
درنتيجه به نظر مي رسد آمريکا و اسرائيل فراموش کرده اند که خودشان مي توانند مقصر اصلي يک سناريوي بد باشند. ضمن اين که اسرائيليها از همين حالا پيامدهاي اقتصادي اين سناريو را احساس مي کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*