چهار شنبه , 3 ژوئن 2020
خانه | اخبار | حملات موشکی تروریست ها به دو روستای شیعه نشین در ادلب سوریه
حملات موشکی تروریست ها به دو روستای شیعه نشین در ادلب سوریه

حملات موشکی تروریست ها به دو روستای شیعه نشین در ادلب سوریه

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: تروریستهای مسلح وابسته به گروه تروریستی النصره روز جمعه به دو روستای شیعه نشین در استان ادلب حمله کردند.

رامی عبد الرحمن، رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است در بیانیه ای تاکید کرد: عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی النصره شاخه القاعده در سوریه امروز 250 موشک و خمپاره به دو روستای شیعه نشین الفوعه و کفریا شیلک کردند.

رامی عبد الرحمن افزود: تروریست ها همچنین چهار خودروی بمب گذاری شده را در این دو روستا در شمال غرب سوریه منفجر کردند.

درباره جزییات این حملات، تلفات و خسارات وارده به این دو روستای تحت محاصره گزارشی منتشر نشده است.

استان ادلب در شمال غرب سوریه و در مجاورت مرز ترکیه واقع است و بیشتر مناطق این استان در کنترل گروههای تروریستی قرار دارد.

دو روستای الفوعه و کفریا در کنترل نیروهای امنیتی سوریه قرار دارد، اما هزاران غیر نظامی شیعه طرفدار دولت در این روستا از چند ماه پیش در محاصره تروریست های مسلح هستند و هر از چند گاهی هدف حملات موشکی و خمپاره ای تروریست ها قرار می گیرند.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین از تشدید حملات هوایی ارتش سوریه علیه مناطق تحت کنترل گروههای تروریستی به ویژه گروه تروریستی داعش در دو روز گذشته خبر داد.

این نهاد حقوق بشر افزود: جنگنده های ارتش سوریه روز جمعه 25 بار شهر تدمر در مرکز این کشور را بمباران کردند.

عناصر گروه تروریستی داعش اواسط ماه مه (اردیبهشت ماه) گذشته این شهر تاریخی را تصرف و آثار تاریخی و قدیمی این شهر را ویران کردند.
بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه در حملات هوایی امروز به شهر تدمر تعداد زیادی از تروریست های داعش کشته شدند.

رامی عبد الرحمن اظهار داشت پس از اشغال شهر تدمر به دست عناصر گروه تروریستی داعش بیشتر غیر نظامیان سوری این شهر را ترک کردند.

جنگنده های ارتش سوریه امروز همچنین بیش از 10 بار شهر رقه، یکی از بزرگترین پایگاه های گروه تروریستی داعش را بمباران کردند که دست کم 18 تروریست به هلاکت رسیدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*